Grupa Muminki

Wrzesień 2022/2023

Muminki rozpoczęły nowy rok przedszkolny! :-)
1 września przypomnieliśmy sobie bohaterów bajki z której nazwę zaczerpnęliśmy dla naszej grupy. Zapoznaliśmy się z serią książek "Supersmyki" - bohaterowie książek, Olo i Pola dzwonili do Muminków, aby zaprosić dzieci do wspólnej aktywnej zabawy i wytrwałej nauki przez cały rok. Dzieci uzupełniły kalendarz przedszkolaka oraz poznały piosenkę pt.: "Smacznego", którą śpiewamy przed obiadem.

Życzę wszystkim przedszkolakom i rodzicom dobrego roku pełnego radości i wyzwań!

wrzesien
spacer-01
wrzesien-2
wrzesien-1
wrzesien-4
wrzesien-3
wrzesien-6
wrzesien-5
wrzesien-8
wrzesien-7
wrzesien-9
wrzesien-10

Podsumowanie września

Wrzesień upłynął nam na aktywnej nauce oraz dobrej zabawie!
Miesiąc rozpoczęliśmy od wakacyjnych wspomnień, następnie przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w przedszkolu (tzw. Kodeks przedszkolaka). Omawialiśmy służby niosące pomoc, piosenka „Numer 112” utrwaliła w jaki sposób wezwać pomoc w razie wypadku. 20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, odwiedził nas też Chase – maskotka z sali zabaw z Fikołków. 23 września byliśmy szukać skarbów jakie nam przyniosła jesień. Oglądaliśmy filmik edukacyjny o jeżach, już wiemy, że te zwierzęta są pod ścisłą ochroną i wcale nie jedzą jabłek tylko dżdżownice, owady, a nawet węże! Zrobiliśmy urocze jeże z szyszek, a z plasteliny ślimaki. Muminki namalowały piękne drzewa jesienne za pomocą folii bąbelkowej. Mieliśmy w przedszkolu również pokazowe zajęcia taneczne oraz sportowe. Podczas warsztatów kulinarnych przyrządziliśmy sałatkę owocową z sosem jogurtowo-miodowym 😊

Drodzy Rodzice,

serdecznie witam w roku przedszkolnym 2022/2023.
Nazywam się Olimpia Popko i od września będę wychowawcą grupy 4-5 latków (Muminki, w budynku przedszkola: poziom środkowy).

Zarówno czterolatki, jak i pięciolatki pracują z pomocą pakietów Wydawnictwa MAC – seria Supersmyki, książki, zeszyt ćwiczeń oraz wyprawka plastyczna dostosowane są do wieku dzieci (praca dydaktyczna w grupie odbywa się na dwóch poziomach).

1 września o godz. 16:30 zapraszam na zebranie, opowiem o istotnych sprawach, będą Państwo podpisywać potrzebne zgody, warto przygotować sobie dane (seria i nr dowodu osobistego, nr tel.) dla osób, które chcą Państwo upoważnić do odbioru dziecka z przedszkola, w upoważnieniu należy również podać dane rodziców (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, nr tel. oraz serię i nr dowodu).
Będzie można też dokonać opłat związanych z:

• książkami (4latki 100 zł, 5latki 145 zł),
  •  ubezpieczeniem 50 zł,
  • wyprawką plastyczną 100 zł.

Z poważaniem,

Muminki 2