Wycieczka do fabryki bombek

16 Listopada 2023r. odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek ”Gepard” w Wołominie.

Święty Mikołaj oprowadził dzieci po fabryce i dokładnie opowiedział jak powstają bombki.
W pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów.
Potem udaliśmy się do „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania.
Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów.  Na koniec na naszych przedszkolaków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Panią Mikołajową i elfy.  Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.