Jasełka

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. Jasełka w grupie słoneczek odbyły się 17 grudnia i było to bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci, ponieważ na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pastuszków, królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat.
Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja Sali. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Na koniec pani dyrektor podziękowała za występ i złożyli wszystkim życzenia.

Jasełka