WYCIECZKA DO "STAJNI KALISKA"

Dnia 9 października pojechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa Stajnia Kaliska. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami panującymi w gospodarstwie. Miały możliwość zabawy w sianie, przejażdżki bryczką oraz jazdy na koniu w siodle. Muminki dowiedziały się jak rośnie dynia, zobaczyły ogromne pole dyniowe i różne rodzaje dyń. Dzieci brały udział w wykopkach, było to dla nich wspaniałe doświadczenie, kiedy mogli własnymi rękoma zebrać ziemniaki, dowiedziały się jaka to ciężka, a zarazem przyjemna praca. Odwiedziliśmy królestwo kur i indyków, Muminki chętnie pokarmiły kozy, które ochoczo wystawiały głowy zza ogrodzenia. Na koniec czekała na dzieci niespodzianka – kiełbaski z grilla, wszyscy prosili o dokładki, takie były dobre. Szczęśliwi i bogaci w nowe doświadczenia wróciliśmy do przedszkola.

wycieczka-do-stajni-02
wycieczka-do-stajni-01